S H I A T S U

 

     Shiatsu (šijacu) znamená v překladu „tlak prsty“. Při této masáži je obnovována energetická rovnováha těla – pomocí prstů a dlaní. Tato metoda vznikla v dávných dobách v Japonsku, její teoretický základ vychází z čínské medicíny.
     Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování působením na tzv. meridiány (energetické dráhy lidského těla). Tyto jsou u většiny z nás – vlivem nemoci nebo jen díky uspěchanému životnímu stylu – zablokované nebo nedostatečně průchodné. Tyto blokace jsou zapříčiněné špatnou životosprávou, nedostatkem pohybu nebo stresem. Masírováním nebo tlakem na tyto meridiánové dráhy lze blokace uvolnit a umožnit tak energii volné proudění k jednotlivým orgánům.
 
     Shiatsu  dokáže ulevit od bolesti hlavy, od pocitu přetažení, od bolestí zad nebo pocitu neustálé únavy. Odstraňuje a zmírňuje bolesti zad a šíje. Její hlavní předností je, že dokáže nastartovat lepší činnost vnitřních orgánů. Díky shiatsu se dá předcházet civilizačním onemocněním, urychlit rekonvalescenci po nemoci, stabilizovat hormonální výkyvy, zmírnit střevní a žaludeční potíže a celkově posílit krevní oběh. Tyto masáže pomáhají při celkové únavě a stresu, alergiích a dýchacích potížích. Pro kvalitní efekt terapie je velmi důležité, abychom leželi pohodlně a dokázali se uvolnit i psychicky.  Shiatsu může fungovat velmi dobře tam, kde jiné prostředky léčby nezabírají vůbec a nebo jen velmi pomalu, kde příčina potíží je nejasná nebo klasickými prostředky nezjistitelná.
Shiatsu se provádí na oblečené tělo (tepláky a tričko s dl.rukávem).